Šalis: Pietų Afrikos Respublika.
Kelionės tipas: Apžvalginė 
Programos kodas: RPO


Dėl garantuotų išvykimų datų ir kainų teirautis turizmo agentūroje.

Svarbu!
Vasaros sezono ir Žiemos sezono programos šiek tiek skyriasi, prašome tikslintis agenturoje.
Šis programos aprašymas yra informacinis, tikslų kelionės aprašymą skaitykite oficialiame organizatoriaus puslapyje (https://r.pl/) arba teiraukitės agentūroje +370(641)11160, vilnius@rainbowtours.lt. Ekskurijos vedamos lenkų kalba.

Programa
Kriugerio nacionalinis parkas - Safaris didžiausiame Afrikos parke • kruizas Šventosios Liucijos upės estuarija • Hluhluvės gyvūnijos rezervatas • Johanesburgas - deimantai ir auksas • Liūtų parkas ir žirafų maitinimas •  Panorama Route • Drambliai ir Afrikiniai stručiai • Keiptaunas ir Stalo kalnas - vienas iš 7 gamtos stebuklų • Gerosios Vilties kyšulys ir Afrikos pingvinai 


1 diena
Susitinkame Varšuvos Šopeno oro uoste, prie Rainbow stovo, 3 valandas prieš skrydį. Skrydis į Johanesburgą reguliariaisiais reisais su persėdimų. Aktualius skrydžio laikus prašome tikslinti: R.pl/rozklady.  

2 diena
Atvykimas į Johanesburgą (Johannesburg). Apžvalgine ekskursija po miestą, kurios metu pamatysime istorinį centrą su seniausiais miesto pastatais, prisimenančiais prieš 129 metus prasidejusia aukso karštinę : Miesto tarybą, biržos pastatą, Gandžio aikštę (Gandhi Square), aukščiausią kontinento pastatą:  "Carlton Center" (Carlton Centre Office Tower), universitetą, kuriame studijavo pirmasis juodaodis šalies prezidentas Nelsonas Mandela. Iš miesto centro tęsiame maršrutą į Liūtų parką (Lion Park) - nedidelį privatų liūtų rezervatą. Pro visureigio (4x4) langus per atstumą pamatysime Kalahario (Kalahari) liūtus, baltuosius liūtus iš Timbavačio (Timbavati), hieninis šunis (lycaon) - labiausiai nykstančius Afrikos plėšrūnus ir leopardus. Papildoma pramoga, žirafų maitinimas (maisto galima įsigyti vietoje). Pietūs parke (už papildomą mokestį). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje, Johanesburgo apylinkėje. (Trasa apie 80 km).
3 diena
Po pusryčių, Drakono kalnuose pravažiuosime vienu gražiausių kraštovaizdžiu, Pietų Afrikojos maršrutu - „Panorama Route“. Susipažinsime su gamtos stebuklais, kurie išgarsino šį regioną visame pasaulyje: Džiaugsmo Upės Kanjona (Blyde River Canyon) - vienas didžiausių žaliųjų kanjonų pasaulyje, garsiosios Trijų Rondavelių (Three Rondavels) viršūnės, suformuotos apvalių vietinių namelių pavidalu, (Bourke's Luck Potholes) - įspūdingi, įšraižyti vandens cilindriniai Džiaugsmo upės kanalo dariniai, bei Dievo langą (God's Window) - garsėjantį savo kvapą gniaužiančiais vaizdais į žemiau esantį Veldo (Lowveld) plynaukštę (apie 900m), besidriekenti per Krugerio nacionalini parką (Kruger  N.P.) iki Mozambiko. Trumaps sustojimas fotosesijai prie Lisbono krioklio (Lisbon Falls). Pervežimas į Krugerio nacionalinį parką. Vakarienė ir nakvynė parko apylinkėse. (Trasa apie 485 km). 

4 diena
Ankstyvą rytą (pusryčiai sauso davinio pavidalu) visos dienos visureigiu safaris Krugerio parke, kurio metu turėsite galimybę stebėti laukinius gyvūnus natūralioje aplinkoje. Krugerio parkas yra vienas seniausių ir didžiausių Afrikos nacionalinių parkų. Jo lgis apie 352 km nuo Limpopo upės šiaurėje iki Krokodilo upės pietuose, o plotas viršija 2 milijonus ha, čia gyvena apie 150 rūšių žinduolių ir 500 rūšių paukščių. Krugerio parke galime sutikti Afrikos „Didijį penketuką“, tai penki pavojingiausi Afrikos gyvūnai: dramblys, liūtas, baltasis raganosis, leopardas ir buivolas. Po pietų grįžimas į viešbuti/lodgy. Vakarienė ir nakvynė. (Trasa apie 100 km)

5 diena
Po ankstyvų pusryčių vykstame į  Nelspreitą (Nelspruit). Apsilankysime Džeinės Gudal (Jane Goodall) šimpanzės institute, kur stebimi šie žavūs gyvūnai, su kuriais dalijamės net 98% DNR! Ilgametis stebėjimas, didžiulė meilė šiems gyvūnams ir atsidavimas lėmė įdomių atradimų ir išvadų. Vienas iš jų yra tas, kad šimpanzės yra vienas iš nedaugelio gyvūnų, galinčių naudoti įrankius (akmenis, pagalius ir kt.). Institute gyvenančios bezdžionės, paimtos iš ankstesnių savininkų, kurie laikė juos netinkamomis sąlygomis, našlaičiai ar sužeisti gyvunai. Šioje pusiau natūralioje aplinkoje instituto darbuotojai stengiasi sudaryti geriausias sąlygas savo augintiniams. Pasivaikščiojant su gidu, išgirsime dažnai liūdnas istorijas apie čia gyvenančias šimpanzes ir susipažinsim su jų elgesiu. Tapsim liuditojais bandos šėrimo. Apsilankymas institute tikrai ilgam išliks mūsų mintyse. Veliau pravažiuosime pro Esvatinio karalystę (eSwatini) buvusią Svazilandą, vieną iš mažiausių Afrikos žemyno šalių, esančią Drakono kalnų rytiniuose šlaituose, kurie stebina kraštovaizdžiu, folkloro tradicijomis ir rankdarbiais. Šalis garsėja ekologiško stiklo ir originalių, įvairių formų ir spalvų žvakių gamyba. Pakeliui sustojimai. Vakarienė ir nakvynė lodgy prie Hluhluvė (Hluhluwe) nacionalinio parko. (Trasa apie 530 km).

6 diena
Ankstyvas safaris Hluhluvės gyvūnijos rezervate (Hluhluwe Wildtuin) (pusryčiai - sausas davinys). Šis seniausias Afrikos draustinis (nuo 1895 m.) garsėja baltųjų ir juodųjų raganosių apsauga. Dėl šio rezervato veiklos buvo išgelbėta nykstanti raganosių populiacija. Šiuo metu rezervatas gali pasigirti didžiausia šių gražių ir retų gyvūnų populiacija pasaulyje. Čia taip pat galite susitikti su vadinamuojų Afrikos gyvūnų „Didžiuoju penketuku“ . Pervežimas į viešbutį Sent Lusijoje (Saint Lucia). Po pietų, pageidaujantiems (už papildomą mokestį 40 USD / asm.), - kruizas Šventosios Liucijos (St Lucia) upės estuarija, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Estuarija tai išplėsta, į piltuvėlį panaši upės žiotis, atsiradusi dėl juros sroviu, užkertančių kelią deltos susidarymui. Kruizo metu pamatysime daugybę hipopotamų ir krokodilų. Tai taip pat bus puiki proga stebėti daugelį paukščių rūšių pavyzdžiui: pelikanus, flamingus, baltauodegius erelius. Šiose vietovėse sutinkama labai retų  Logertherdo vėžlių (caretta caretta) ir kietaodžių vėžlių. Vakarienė ir nakvynė. (Trasa apie 60 km).

7 diena
Po pusryčių vyksime į laukinį paplūdimį netoli Sent Lusijos. Bus laikas atsipalaiduoti, pasivaikščioti paplūdimyje, išsimaudyti (paplūdimyje yra dušas, galėsite atsigaivinti prieš tęsiant kelionę). Pervežimas į Durbaną (Durban), tai Zulu kultūros, spalvingų tradicijų ir rytietiškų įtakų del vyraujančios induistų kilmės bendruomenės mišinys. Miestas yra populiari atostogų vieta ir garsėja savo nuostabiais paplūdimiais bei subtropiniu klimatu . Panoraminė ekskursija po miestą. Vakarienė ir nakvynė. (Trasa apie 250 km).

8 diena
Pusryčiai. Skrydis į Port Elizabetą (Port Elizabeth). Popietinis safaris Ado dramblių nacionaliniame parke (Nasionale Addo Olifantpark). Šis trečias pagal dydį Pietų Afrikoje rezervatas, garsėja dramblių populiaciją. Be to, galėsime pamatyti karpočius, surikatus, zebrus, rudas galvijines atilopes, didžiuosius kudu (tai nykstantis gyvūno rūšis ir šiuo metu didžiausia jų populiacija yra Pietų Afrikoje ir Namibijoje). Esant laikui, trumpa panoraminė ekskursija po Port Elizabetą. Vakarienė ir nakvynė Ado nacionaliniame parke. (Trasa apie 80 km).

9 diena
Po pusryčių vyksime į Cicikamos miško ir pakrantės nacionalinį parką (Tsitsikamma Forest and Coastal N.P.). Tai seniausias jūrų draustinis, saugantis Storm  (Storm) upės žiotis link Indijos vandenyno. Norint palengvinti perėjimą iš vieno stataus upės kranto į kitą, buvo nutiesti kabantys tiltai, kuriais pereisime pasigrožėti nuostabia panorama. Medinis takas veda prie upės žiočių (dalis maršruto sudaro mediniai laiptai). "Tsitsikamma" Koisanu (Khoisam) kalboje reiškia „vietą, kur daug vandens“. Tai vandens paukščių stebėtojų rojus. Natūralus krūmai (Fynbos) užima 30% parko teritorijos - tai augalų formacija būdinga šiam regionui. Ši vietovė priklauso Sodo kelio (Garden Route) parkui, besidriekiančiam palei pietinę PAR pakrantę ir yra viena gražiausių pakrančių atkarpų pasaulyje. Sekantis mūsų sustojimas, Cicikamos big tri (Tsitsikamma Big Tree) - čia mus pasitiks didžiausias ir seniausias medis Margasis geltonmedis (Yellowwood) (Podocarpus falcatus), kuris prisimena laikus, kai čia atvyko pirmasis europietis, dabartinės PAR tyrinėtojas portugalas Bartolomėjus Diasas (Bartolomeo Diaz). Medis yra 36,6 m aukščio ir apie 1000 metų senumo. Pereisime virš Bloukranso (Bloukrans) upės aukščiausiu tiltu pasaulyje (216m), nuo kurio organizuojami (Bungee Jump) šuoliai su guma. Pervežimas į Knisna (Knysna) miestelį, vaizdingai įsikūrusį lagūnoje, garsėjantį gražiu įėjimu į natūralų uostą, vadinamą „dviem galvomis“, ir skaniomis austrėmis (pageidaujantiem už papildoma mokesti , siūlome austrių degustaciją). Vakarienė ir nakvynė Knisnoje ar jos apylinkėse. (Trasa apie 380 km).

10 diena
Po pusryčių vyksime į vaizdingą Mosel Bėjaus (Mossel Bay) miestelį. Pirmasis europietis Bartolomėjus Diasas ženge čia 1488 m. išvykos po Afrikos pakrantę metu. Šiam įvykiui atminti buvo įkurtas „Diaso“ muziejus, kuriame galėsime grožėtis naturalaus didžio karavelės replika. Pervežimas į Eutshorno (Oudtshoorn) miestą, Vakarų Kapo provincijoje, garsėjančio stručių auginimu. Aplankysime vieną iš vietinių fermų, kur susipažinsime su šių įdomių paukščių veisimo, gyvenimo ir papročių įpatumais. Pageidaujantys turės galimybę paglostyti stručius, pavargusiem turistams stručiai padarys švelnu kaklo masažą, o drąsausieji galės patikrinti stručio kiaušinio lukšto kietumą. Aplankysime vietinius „Karusa“ vynuogynus su tradicijomis, kilusiomis iš prosenelių laikų. Puikūs protėvių įgūdžiai ir idealios dirvožemio bei klimato sąlygos regione leidžia auginti daugiau nei tuziną vynuogių veislių, iš kurių gaminamas puikus vietinis vynas, ne kartą apdovanotas prestižiniuose konkursuose. Karusa Koisanų (KhoiSan) kalboje reiškia - vieta su nedideliu vandens kiekiu. Vynuogynas įsikure Mažojo Karu regione, su puikiu vaizdu į didingus Ilgosius kalnus (Langberg). Bus galimybė paragauti šių skanių gėrimų. Vakarienė ir nakvynė stručių fermoje. (Trasa apie 120 km).

11 diena
Po pusryčių pravažiuosime garsiuoju R62 panoraminiu keliu per Mažajį Karu į Keiptauną (Cape Town). Nuostabus kraštovaizdžio kaleidoskopas, reljefo kintamumas, ryškios spalvos prabėgančiu už lango kalnu masivų, Mažojo Karu augmenija viskas tai lemia šio nuostabaus kelio populiarumą ir šlovę. Šią dieną Jūsų laukia daug pramogų. Mes apvažiuosime aplink Montagju (Montagu) Ilgosiose kalnuose, pakeisime transportą į turistinę priekabą, pritvirtintą prie traktoriaus, kuri pakels mus gražiu vaizdingu keliu į 1500 m aukštį, iš kur pasigrožėsimes nuostabiais Robertsono (Robertson) kitaip vadinamo vyno ir rožių slėnio vaizdais, bei pasimėgausime vietinių patiekalų pietumis (įskaičiuoti į kainą). Vakarienė ir nakvynė viename iš Keiptauno viešbučių. (Trasa apie 430 km).

12 diena
Po pusryčių panoraminė ekskursija po istorinę Keiptauno miesto dalį: Gerosios vilties pilį, miesto rotušę, "Grande Parade" aikštę, vėliau pasivaikščiosime po botanikos sodą ir spalvingą Malajų "Bo-Kaap" rajoną. Pakelimas į Stalo kalną (1086 m virš jūros lygio), įtrauktas į 7 gamtos stebuklus. Į jos papėdė veda vingiuotas kelias, iš kurio atsiveria gražūs miesto, Stalo įlankos (Table Bay) ir Atlanto vandenyno vaizdai. Mes kilsime aukštyn funikulieriumi, kurio vagonai sukasi aplink savo ašį. Esant blogam orui ar laikiniems remonto darbams, šis programos punktas gali būti keičiamas į pakilimą į Signalo kalvą (Signal Hill). Dienos pabaigoje išplauksime į kruizą katamaranų, pasigrožėti garsiuoju Keiptauno saulėlydžiu (priklausomai nuo oro sąlygų). Grįžimas į viešbutį, vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 100 km).

13 diena
Pusryčiai. Poilsio diena arba pageidaujantiems - visos dienos kelionė į Gerosios Vilties kyšulį (papildomai mokama, priklausomai nuo pageidaujančių asmenų skaičiaus, nuo 110 USD / asm.). Programą apima kelionės po gražiausius Atlanto paplūdimius: Klifton Bičo paplūdymį (Clifton Beach) ir Kamps įlanką (Camps Bay) iki Haut Bėjaus įlankos (Hout Bay), iš kur laivu kelsimes į ruonių salą - Duikerio salą (Duiker Island). Vėliau vyksime Atlanto vandenyno pakrante, vienu vaizdingiausiu maršrutų - „Chapman's Peak“ (10 km maršruto atkarpa įrengta stataus kalno šlaite, važiavimas priklauso nuo oro sąlygų) iki Gerosios Vilties kyšulio. Kyšulys yra viena iš įdomiausių pakrantės atkarpų, čia susitinka dvi vandenyno srovės: šilta Mozambiko ir šalta Benguela srovė, esant saulėtai dienai, jūs galite pastebėti skirtingus vandens atspalvius. Pakilsime specialiu traukiniu į apžvalgos aikštelę prie švyturio (nusileidimas laiptais). Grįžimo maršrutas driekesi rytinę kyšulio pakrante Netikraja įlanką (False Bay). Aplankysime Boulderso (Boulders) paplūdimį, kur gyvena keli tūkstančiai Afrikos pingvinų. Vakare visų laukia vakarienė viename įdomiausių Keiptauno restoranų - restoranas „Gold“ . Tai nuostabi ne tik kulinarinė patirtis. Pradžioje, stebėdami 30 minučių šou, turėsime galimybę išmokti groti Afrikos būgnais. Tuomet mūsų laukia tikra šventė ir ekskursija kulinariniu Afrikos žemėlapiu. Turėsite galimybę paragauti patiekalų iš,  Egipto, Tuniso, Malavio, Kamerūno, Siera Leonės, Pietų Afrikos ir daugelio kitų šalių (restorano meniu keičiasi kas 4 mėnesius - šios dienos meniu įteiks vietoje esantis gidas). Vakarienės metu vietiniai atlikėjai, supažindins mus muzikos ir šokių pagalba su įvairiaspalvia istorija ir tradicijomis. Grįžimas į viešbutį ir nakvynė.

14 diena
Pusryčiai, laisvas laikas. Pageidaujantiems (už papildomą mokestį, apie 55 USD / asm.) ekskursija į Stelenbosą (Stellenbosch) ir (Franschhoek) miestus su vietiniu vynų degustacija. Išsamią informaciją apie kelionę pateiks kelionių vadovas. Po pietų pervežimas į oro uostą. Skrydis į Lenkiją su persėdimų.
15 diena
Atvykimas į Varšuvą.

Įspėjimai!
Programos punktai gali būti pakeisti, ar keičiami vietomis. 

Pietų Afrikos Respublikoje priimami Amerikos doleriai išduoti tik po 2006 m.
Bagažo dydis vidaus skrydžiams: registruotas bagažas 23 kg ir rankinis bagažas 7 kg.

Siūlome pasiimti šiltų drabužių, galvos apdangalą kepurę/skarą. Važiuojant atvirais automobiliais gali būti vėsu. Safari dieną rekomenduojame nenaudoti kvepalų, nedevėti mėlynų rūbų ir pasiimti vaistų nuo uodų ir jų įkandimu. Prieš kelione pasirupinkite apirankėmis bei repelentais nuo uodų.


Į kainą įskaičiuota
Skrydis reguliariaisiais reisais su persėdimu: Varšuva - Johanesburgas // Keiptaunas - Varšuva, vidinis skrydis Durbanas - Port Elizabetas, oro uosto mokesčiai, pervežimai šalyje, pervežimai autobusais arba mikroautobusais (priklausomai nuo grupes dydžio) su oro kondicionieriais, apgyvendinimas dviviečiuose kambariuose, 12 viešbučio parų su pusryčiais ir vakarienėmis, turistinė programa ir lenkiškai kalbančio atstovo priežiūra. Draudimas TU Europa (NNW, KL, ir bagažas)

Į kainą neįskaičiuota

Privalomas dalyvavimo programoje mokestis, mokamas vietoje atstovui apie 565USD/ asmeniui (Įėjimo į lankytinus objektus bilietai, būtini mokesčiai, buti arbatpinigiai). Nuvykimas į/iš Varšuvos. Papildomas maitinimas ir gėrimai, asmeninės išlaidos, vietinės ekskursijos. Viza i PAR.
Dėmesio! Aukščiau paminėtos vizų  ir turistinio paketo kainos gali keistis.

Apgyvendinimas pažintinio turo metu:
Viešbučiai ir logde *** šalia nacionaliniu parku (galimas apgyvendinimas palapinese)
Kambariai:
Viešbučiuose: su patogumais, dviviečiai, su oro kondecioneriu dažnai mini baras ( už papildoma mokesti) ir TV.

nameliouse (lodge): su patogumais, kuklus (be oro kondicioneriaus TV ir telefono).
Viešbučiuose ir nameliose ( lodge): Restoranas, baras kai kur baseinai.
Maitinimas: pagal programos aprašymą, pusryčiai ir vakarienės. Gėrimai vakarienės metu už papildomą mokestį.


Vietinė kategorija
***
Skiepai
Pietų Afrika, Botsvana, Zimbabvė
Nėra privalomų skiepų, tačiau WHO rekomenduoja pasiskiepyti nuo hepatito A ir B, vidurių šiltinės, difterijos ir stabligės.  
Ypač svarbu laikytis pagrindinių higienos taisyklių: dažnai plauti rankas, vaisius, gerti vandenį tik iš butelių, dantis valyti tik vandeniu iš butelių (nusipirkti iš prekybos centro, sandariai uždarytų). Pasirupinkite repelentais.

Pasas
Pasas privalo galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo grižimo namo dienos. 
Paso duomenys (paso numeris, išdavimo data ir galiojimo laikas) turi būti užpildyti rezervuojant kelione.
Vizos
Lietuvos Piliečiams galioja vizoms kitos taisikles nei Lenkijos piliečiams. Prašome informacijos teirautis agenturoje !!!!!!!!!!!!!!!!!!


Atsiliepimai
Turistų įvertinimas 5.5//6 Plačiau:
https://r.pl/diament-afryki/zakwaterowanie-rpo