Naudingos nuorodos

Naudingos nuorodos

Prieš išvykstant į kelionę, patariame perskaityti šią informaciją:

  • Prieš išvykstant į kelionę, rekomenduojame atidžiai išstudijuoti Valstybinio turizmo departamento turistams skirtą informaciją interneto svetainėje www.tourism.lt (skiltis „Kelionių formalumai“).
  • Svarbios informacijos apie šalį, į kurią ketinate vykti, valstybes į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, vaiko vykimo į užsienio valstybes tvarką, kelionės dokumentus, vizas ir kitą konsulinę informaciją rasite Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje http://www.urm.lt/(skiltis „Konsulinė informacija“).
  • Papildomos informacijos apie išvykimo į užsienį sąlygas galite gauti paskambinę į Valstybės sienos apsaugos tarnybą prie LR vidaus reikalų ministerijos, tel. 8 5 2719305 arba interneto svetainėje http://www.pasienis.lt/.
  • Aktualią informaciją apie dėl epidemiologinės situacijos pasaulyje, apie skiepijimus keliaujantiems bei profilaktinių skiepijimų atlikimą rasite Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro interneto svetainėje http://www.ulac.lt/, taip pat Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėje http://www.who.int/countries/en/.
  • Draudžiamų vežti daiktų sąrašą, registracijos į skrydį, bagažo gabenimo, muitinės, pasienio kontrolės, taisykles, pagrindines keleivių ir bagažo vežimo skrydžiais sąlygas ir kitą būtiną informaciją rasite Vilniaus oro uosto interneto svetainėje http://www.vno.lt/ (skiltis „informacija keleiviams“).
  • Asmenims, keliaujantiems su naminiais gyvūnėliais, pravartu susipažinti su 2003 m. gegužės 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 998/2003 dėl gyvūnų sveikatos reikalavimų, taikomų nekomerciniais tikslais vežamiems naminiams gyvūnėliams, iš dalies keičiančiame Tarybos direktyvą 92/65/EEB, išdėstytais reikalavimais.
  • Aviakompanijų, kurioms draudžiama vykdyti veiklą Europos Sąjungoje, sąrašą taip pat daugiau informacijos apie jį galite rasti šioje interneto svetainėje: http://ec.europa.eu/transport/air-ban/list_lt.htm.